Żywiec

Żywiec

Zaledwie 10 minut dzieli Lagunę Beskidów od centrum Żywca, kojarzonego głównie z miejscowym browarem. Jednak atrakcyjność miasta nie ogranicza się do warzelni piwa. Miejscowość zaspokoi zarówno miłośników historii, a to za sprawą licznych zabytków z Zespołem Zamkowo-Parkowym na czele, jak i dobrej zabawy. To tu odbywa się finałowy koncert corocznej trasy Męskie Granie, który przyciąga rzesze turystów.

Średniowieczny Rynek zachęca, by przysiąść w jednej z licznych kawiarni. Jest też miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, m.in. corocznego Jarmarku Świątecznego czy Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Będące częścią Szlaku Zabytków Techniki, jednej z najciekawszych tras turystyki industrialnej w Polsce, Muzeum Browaru Żywiec jest obowiązkowym punktem dla entuzjastów przemysłu, zabytków i wszystkiego, co związane z produkcją złotego trunku.

Na terenie miasta powstał nowoczesny szpital z 9 oddziałami, uznawany za jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w regionie.

ŚREDNIOWIECZNY RYNEK

Rynek w Żywcu to główny plac miejski, otoczony średniwiecznymi kamienicami z podświetalną fontanną w centrum i licznimi punktami gastronomicznymi, stanowi miejsce wypoczynku mieszkańców oraz atrakcję dla turystów. Początki powstania Rynku siegają początku XV wieku.

W południowej części placu założono cmentarz wraz z drewnianą dzwonnicą oraz wybudowano pierwszą kamienną budowlę stanowiacą kościół. Nad rynkiem gróje budowla magistratu czyli ratusz, przepięknie podświetlony nocą oraz Figura św. Floriana, która została zburzona podczas okupacji i odbudowana po wojnie. Na skaraju rynku można podziwiać pomnik papieża polaka - Św. Jana Pawła II. 

Co roku latem na na żywieckim Rynku odbywa się impreza folkowa Tydzień Kultury Beskidzkiej, podczas której z ustyowanych na rynku ogródków można podziwiać występy artystów z całego świata. W okresie Świąt Bożego Narodzenia Rynek przybiera bajeczny wygląd a to za sprawą Jarmarku Świątecznego. Letnie ogródki znikają a ich miejsce zastępują drewnia budki i kameralne stragany, w których można kupić świąteczne ozdoby czy spróbować lokalnych przysmaków.

 

PARK ZAMKOWY

Propozycja idalne na każdą porę roku to Park Zamkowy w Żywcu. Zaskakuje swoim urokiem wczesną wiosną, kiedy  przyroda budzi się do życia, można podziwiać przebisniegi, zawilce czy piernwiosnki. Latem spacerować alejkami o nieregularnym kształcie, odpoczywać na ławce czy chłodzić się w cieniu drzew i świeżej bryzie fontanny. Jesień, to znakomity czas na zbieranie złotych liści, kasztanów i jarzębiny. A zimą, kiedy park pokrywa śnieżna pierzynka a drzewa tuli mroźna szata, park przyciaga miłośników fotografi, którzy mogą w tym czasie uchwycić piękno tej pory roku.

W 1712 r. Adam Wielopolski założył ogród w stylu włoskim. Zaprojektowano kwatery z drzewami i kwiatami, kanały wodne i fontannę a w drugiej połowie stulecia Domek Chiński. Na początku XIX wieku park powiększono i przekształcono w styl angielski. Powstał staw i polany widokowe.

Od końca XIX wieku do lat 30. ubiegłego stylecia park upiększają Habsburgowie kontynuując dzieło poprzednika tak, aby mgół pretendować do miana najpiękniejszego w tej części kraju. Z tego okresu pochodzi aleja lipowa, studnia z kutym żelaznym ogrodzeniem czy kamienne mostki. W parku dominują lokalne gatunki drzew liściastych jak dęby, klony, lipy i jesiony. Rośnie tu kilka tysięcy drzew i krzwów a najstarsze z nich liczą ponad 3️00 lat stanowiąć pomink przyrody,

Poznaj ceny i plany mieszkań. Zostaw swoje dane - oddzwonimy.

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Grupa DVL" z siedzibą w UL. Piastowska 55, 43-300 BIELSKO-BIAŁA . Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.Inwestor

DVL GROUP
ul.Piastowska 55
43-300 Bielsko-Biała
www.dvl-group.pl

Inwestor

GRUPA KOMBI
ul.Grunwaldzka 5
34-300 Żywiec
 

Lokalizacja

Zarzecze k. Żywca
ul. Żeglarska

Sprzedaż

Barbara
barbara@dvl-group.pl
tel. 880 108 691

Monika
monika@dvl-group.pl
tel. 696 005 544

 

Projekty

Magda
projekty@dvl-group.pl
tel. 725 452 107

 

Budowa

Ewa
ewa@dvl-group.pl
tel. 600 726 006

Marketing

Klaudia
klaudia@dvl-group.pl
tel. 510 095 125

 

Księgowość

Lidia
ksiegowosc@dvl-group.pl
tel. 694 055 111

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron